Dwa krótkie filmiki

W związku z przerwą, polecam dwa filmiki:

Ulice bez samochodów w Kopenhadze - http://vimeo.com/13826541. Jak wspaniała jest przestrzeń publiczna tylko dla pieszych i rowerzystów!

Czarne jak mleko (o manipulacji mediów)

8 komentarzy:

 1. Ten drugi filmik widziałam jakiś czas temu, zrobił na mnie spore wrażenie. To podobno praca zaliczeniowa jakiegoś studenta, mam szczerą nadzieję, że dostał za to 1 ;).
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rowerowe fanaberie mają racje bytu w Holandii, gdzie klimat łagodniejszy, oceaniczny i nie ma oblodzonej nawierzchni i śniegu (z reguły!).

  I średnia temperatur jest inna.

  W Polsce infrastrukturę rowerową można (i trzeba) tworzyć jedynie przy okazji i w towarzystwie infrastruktury tradycyjnej - nie podważając funkcji tego co było dotychczas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też widziałam już wcześniej ten drugi film i uważam, że bardzo dobrze obrazuje manipulację ludźmi.
  Tuśka, dlaczego powinien dostać za to 1?

  PS. Jeśli ktoś jest zainteresowany takimi krótkimi, skłaniającymi do refleksji filmami, to zebrałam 30 takich filmów http://magdabednarczyk.uniinfo.pl/2012/01/16/30-krotkich-filmow-ktore-sklonia-cie-do-refleksji-zmotywuja-i-zainspiruja/

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1 w niemieckiej skali ocen :). Czyli najwyższą notę.

   Usuń
 4. to wy.. drodzy minimaliści... jeszcze 'media' oglądacie?

  ja nie

  z 'mediów' powszechnych to wiem co najwyżej kto to jest Świnka Peppa albo Pingu

  OdpowiedzUsuń
 5. Eeee tam. Internet to także medium. I przecież z niego nie rezygnujemy, prawda? Myślę, że każdy kłamie tyle, ile może, chce, uważa, że powinien, uważa, że musi... czyli każdy z nas kłamie dosyć często, nierzadko nie zdając sobie z tego sprawy. Tyle że "ci u władzy" kłamią w sposób dla maluczkich wręcz niebezpieczny, gdyż odbijający się na życiu okłamywanych. Tylko czy trzeba robić takie filmiki, by to ludziom uzmysłowić? To nie żaden globalno-medialny spisek, to zwykła ludzka natura, nastawiona na zysk i unikanie konsekwencji, karze manipulować innymi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co do Kopenhagii oraz reszty Skandynawii - to ciekawe, jak te społeczeństwa przeszły od zachłyśnięcia się konsumpcją do poszukiwania prostoty. Mieszkam w Poznaniu i widzę olbrzymi opór przed strefami niższej prędkości czy usuwaniem ruchu z centrum miasta. To nie jest niestety coś, co można zadekretować - do tego musimy, jak powiedziałaby moja mama, dorosnąć.

  OdpowiedzUsuń